Sunrise Energy Blog

Blog

30
marca
2021

Montaż instalacji fotowoltaicznej – krok po kroku

Zastanawiacie się jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej przez naszą firmę i ile czasu należy poświęcić na każdy etap.
20
lutego
2021

Opłacalność fotowoltaiki

Słońce jest praktycznie niewyczerpanym źródłem energii. Całe zapotrzebowanie energetyczne ludzkości to mniej niż dwie setne procenta z tego, co dociera codziennie do naszej planety. Oznacza to, że w ciągu dwóch godzin do Ziemi dociera dość energii, by teoretycznie zaspokoić roczne zapotrzebowanie całej ludzkości. Niestety energia ta nie jest tak łatwa do wykorzystania, jak ta pochodząca z paliw kopalnych. Jednak od początku XXI wieku obserwujemy gwałtowny wzrost zainteresowania wykorzystaniem energii słonecznej. Wiele państw dotuje zakup i instalację paneli fotowoltaicznych. Czy fotowoltaika się opłaca?
3
grudnia
2020

Partner godny zaufania

Inwestycja w fotowoltaikę wymaga stosunkowo dużego wkładu finansowego, dlatego warto najpierw przyjrzeć się firmom wykonawczym. Porównując ze sobą oferty, należy zwrócić uwagę, czy cena za montaż nie jest przesadnie niska! Część firm stawia na ilość wykonanych instalacji, a nie na ich jakość. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze danego wykonawcy, warto sprawdzić jego rzetelność.